bransoletka kamień dalmatyński jaspis i onyks

Jaspis – kamień silnej woli

Jaspis jest skałą osadową o zbitej, drobnoziarnistej strukturze. Powstaje z chalcedonu i kwarcu występujących w zmiennych proporcjach. Zawiera w sobie także domieszki innych minerałów i pierwiastków, najczęściej są to: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot. Jaspis występuje w wielu odmianach i różnych wersjach kolorystycznych. W zależności od proporcji minerałów, które zawiera, posiada mniej lub bardziej cętkowaną, pełną barwnych smug powierzchnię. Rejony, w których występuje to USA, Meksyk, Syberia, Indie, Chiny a także Polska, głównie Dolny Śląsk.

Jaspis właściwości i znaczenie

Jaspis od wieków symbolizuje siłę woli. W średniowieczu był uważany za kamień wojowników zaś Starożytni Egipcjanie wykonywali z niego amulety dla zwiększenia energii seksualnej i atrakcyjności. Wykonywano z niego pieczęcie, rzeźby, przedmioty artystyczne oraz sakralne. Niektóre odmiany jaspisu wykorzystywano do przewidywaniu przyszłości, lekarze używali go do wsparcia w poszukiwaniu trafnej diagnozy, a żołnierzy miał chronić przed ranami śmiertelnymi.

Dzisiaj polecany jest osobom, które otwierają własną firmę, ponieważ dodaje odwagi w staraniu się o sukces a pomysły pozwala przekuwać w czyny, wspiera i wycisza. Wpływa na nasze kontakty z otoczeniem, ułatwia kontakty z ludźmi, łagodzi konflikty. Uzdrawia relacje międzyludzkie w rodzinie i w pracy. Pomaga zachować harmonię wewnętrzną, generuje pozytywną energię, witalność i dobre samopoczucie.

Jaspis polecany jest osobom spod znaku Barana, Byka. Bliźniąt, Raka, Panny , Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

Biżuteria z jaspisem

Jaspis występuje w wielu kolorach i odmianach. Wyróżniamy między innymi: jaspis czerwony, jaspis pejzażowy czy jaspis cesarski. Wszystkie odmiany charakteryzuje niezwykle piękny wygląd. Jedną z jego odmian jest jaspis dalmatyński, który wykorzystałam w kilku bransoletkach i pierścionkach. Ten uroczy kamień pięknie prezentuje się na ręku.

Sprawdź kilka propozycji z biżuterii z jaspisem

Podobne wpisy